Exit Poll OGB Pro – artykuł otwarty

Autor: OGB Pro 15 października 2023

Która partia będzie mogła cieszyć się ze zwycięstwa w wyborach parlamentarnych? Czy Pakt Senacki po raz kolejny zdobędzie przewagę w Senacie? A które zagadnienia najbardziej elektryzują wyborców? I jak mieszkańcy województw odnoszą się do kluczowych tematów w regionie? Śledź relację StanPolityki.pl od 21:00!

21:00
MAMY WYNIKI

 

PiS wygrywa! Według badania Exit Poll OGB, partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała wynik 33,5%. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,4%, a podium zamyka Trzecia Droga – 13,9%. Za nią uplasowała się Nowa Lewica (9,8%) i Konfederacja (7,7%). Progu wyborczego nie przekroczyły ugrupowania – Bezpartyjni Samorządowcy, Polska Jest Jedna i inne komitety.

21:10
MAMY WYNIKI

Prawo i Sprawiedliwość według badania Exit Poll OGB zdobyłoby 178 mandatów, a Koalicja Obywatelska 155. Trzecia Droga według badania wprowadziłaby 63 posłów, a Konfederacja 25. W Sejmie znalazłoby się też 38 posłów Nowej Lewicy. Ostatnie miejsce w Sejmie zająłby przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej.

21:50 

Mamy wyniki do Senatu dla województwa mazowieckiego i wielkopolskiego!

22:30

 

Pierwsze pytanie Key Issue dodane na Story Wall! Znamy wyniki! 

 

W badaniu Exit Poll zadaliśmy respondentom pytania, które mogą dać odpowiedź na pytanie, czym kierowali się w podczas dzisiejszego głosowania. Zadawaliśmy zarówno pytania ogólnopolskie, jak i dotyczące najważniejszych spraw w województwach.

23:00

Według badania Exit Poll OGB, w województwie wielkopolskim nie ma żadnego pewnego okręgu, w którym wygrałoby  Prawo i Sprawiedliwość. Za to Koalicja Obywatelska wygrywa w okegu nr 88, nr 89, nr 90, nr 91, nr 94 i nr 95.

23: 10

Podczas badania Exit Poll OGB, zadaliśmy również pytanie o to jakich wyborcy oczekują relacji pomiędzy Polską i Unią Europejską.

23:15

Gdyby Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło wynik wyższy o 2 p.p., w stosunku do naszego badania Exit Poll, to nawet ten wynik nie zagwarantowałby im większości w ewentualnej koalicji z Konfederacją.

11:30

Przed nami kolejny emocjonujący dzień! Starujemy z drugim dniem omawiania wyników wyborczych na Stan Polityki.pl!

 

14:45

 

Co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku godzin? Najważniejsza informacja, którą przekazaliśmy podczas Poniedziałku Wyborczego dotyczy dotychczasowego wyniku Paktu Senackiego, który uzyskał już 51 mandatów w Early Latte Pollu OGB. Oznacza, to że po raz drugi zdobył większość w Senacie!

Przeczytaj także

Podsumowanie badania Exit Poll OGB

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Dzięki temu wiemy już, kto został wybrany do Sejmu oraz Senatu, a tym samym to...

Ranking Poparcia Polityków (09.2023)

W najnowszym rankingu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zmiany spowodowane kampanią wyborczą. Kto jest dziś najpopularniejszym politykiem w Polsce, a komu rośnie grono...

Sondaż parlamentarny IBSP (09.2023)

Jak wyglądałyby ławy sejmowe na podstawie sondażu parlamentarnego Instytutu Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl przeprowadzonego w dniach 7-11 września? Czy Prawo i Sprawiedliwość nadal...

Legalizacja marihuany (09.2023)

Czy marihuana powinna być legalna w Polsce? To ostatni z tematów światopoglądowych, o który zapytaliśmy w badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska...