Co czytać w Święta 2022?

Autor: OGB Pro 23 grudnia 2022

Podczas gdy dla jednych Święta to czas ucieczki od politycznej rzeczywistości, dla innych to w końcu upragniony moment na nadrobienie zaległości w lekturze. Spieszymy więc z naszymi rekomendacjami otwartych artykułów z portali: StanPolityki.pl, LokalnaPolityka.pl i ZmianySpoleczne.pl, które pozwolą zaspokoić głód dobrej politycznej i społecznej analizy.

Zaufanie społeczne pogrąży Tuska … i Morawieckiego?

Poziom zaufania społecznego do polityków jest chętnie wykorzystywany przez nich samych, by potwierdzić swoją pozycję, przy jednoczesnym braku wiary w faktyczny wymiar tego wskaźnika od lat cyklicznie badanego przez CBOS.

Jeżeli jednak spojrzymy głębiej, może się okazać, że jak na tacy mamy podaną odpowiedź na pytanie o to, kto zostanie kolejnym Premierem RP.

5 powodów, dlaczego prezydenci i burmistrzowie miast powinni obawiać się najbliższych wyborów samorządowych

Zastanawiacie się, czy prezydenci miast mają się czego obawiać w nadchodzących wyborach samorządowych? Jeżeli tak, powiemy więcej! Znaleźliśmy przynajmniej 5 powodów na rzecz takiego przekonania.

Długa kadencja, trudna sytuacja finansowa, czy silne upolitycznienie strefy samorządowej to tylko kilka czynników, które mogą sprawić, że wybory samorządowe w 2024 r. mogą być najtrudniejszymi od wielu kadencji.

Jak położenie geograficzne i zarobki wpływają na wyniki matur w Polsce?

A dla wszystkich tych, którzy zdecydowali jednak, że odpoczną chwilę od polityki, polecamy analizę na ZmianySpoleczne.pl dotyczącą zdawalności matur w Polsce.

Co sprawiło, że odnotowaliśmy spadek zdawalności matur? Jaką rolę odgrywa miejsce zamieszkania abiturientów i przeciętne miesięczne wynagrodzenie w miejscu, w których podchodzą do egzaminu maturalnego? O tym wszystkim w naszej analizie.

Przeczytaj także

Kto wygra wybory?

Śledzimy dzień po dniu wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Który z polityków zdoła utrzymać mandat? Która partia zdobędzie najwięcej miejsc w tym organie? ...

Raport – ocena nowelizacji Kodeksu wyborczego

Od grudnia na polskiej scenie politycznej trwa debata dotycząca nowelizacji Kodeksu wyborczego. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych okazał się zapis o zwiększeniu liczby obwodów wyborczych,...

Co czytać na Gwiazdkę?

Niektórzy twierdzą, że polityka nie jest najlepszym tematem do rozmowy przy świątecznym stole. Dlatego jej najwięksi fani, chcąc uniknąć rodzinnych kłótni, zapewne w trakcie...