Liderzy poparcia w Polsce – luty 2021

Autor: OGB Pro 9 lutego 2021

W najnowszym rankingu przygotowanym przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zapytaliśmy Polaków, czy popierają działania 10 najważniejszych polityków w kraju, liderów partii, Prezydenta i Premiera. Kto cieszy się największym poparciem?

Top 5 polityków z najwyższym poparciem

Ranking polityków cieszących się największym poparciem otwiera Szymon Hołownia, popiera go ponad 43% Polaków. 

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu plasuje się Rafał Trzaskowski, to pierwszy raz w naszym rankingu, gdy dwóch polityków opozycyjnych jest na samym szczycie stawki. Rafała Trzaskowskiego popiera 37,4% Polaków.

Dopiero na trzecim miejscu znajduje się Prezydent Andrzej Duda z poparciem 28,3%  Polaków, to mniej więcej tyle ile w naszym badaniu chce głosować na PiS w wyborach do Sejmu. Na kolejnych miejscach znajdują się Premier Mateusz Morawiecki z poparciem 25,2% oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (19,5%).

Liderzy poparcia w Polsce (luty 2021)

  • S. Hołownia
  • R. Trzaskowski
  • A. Duda
  • M. Morawiecki
  • W. Kosiniak-Kamysz

Chcesz poznać pełen ranking poparcia uwzględniający dziesięciu kluczowych polityków polskiej sceny politycznej? Sprawdzić, kto cieszy się najmniejszym poparciem, a także poznać zestawienia poparcia ze względu na poglądy, popierane partie, czy wielkość miejscowości?  

Rozpocznij 14-dniowy okres próbny w OGB Pro i zapoznaj się z artykułem i raportem dostępnym wyłącznie dla abonentów.

Ranking Poparcia Polityków – luty 2021

W najnowszym rankingu przygotowanym przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zapytaliśmy Polaków, czy popierają działania 10 najważniejszych polityków w kraju, liderów partii, Prezydenta i Premiera. Kto jest liderem poparcia, a kogo działania najbardziej przeszkadzają wyborcom?

Czytasz ten artykuł w ramach darmowego dostępu. Aby uzyskać więcej treści, analiz, badań i raportów - zarejestruj się i sprawdź 2 tygodniowy okres próbny.

Unikalne poszerzone sondaże i badania, przygotowywane specjalnie dla StanPolityki.pl przez IBSP
Prognozy podziału mandatów do Sejmu, Senatu, Europarlamentu
Raporty specjalne, rankingi miast oraz rankingi prezydentów
Cykliczny newsletter w wersji polskiej i angielskiej oraz indywidualny dostęp do sondaży i prognoz przed ich publikacją
Dostęp do wszystkich aktualnych i archiwalnych analiz StanPolityki.pl
Sesje Q&A dotyczące polityki ogólnopolskiej

Przeczytaj także

Prognoza do Senatu – 07.2024

W prognozie do Senatu sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w wyższej izbie parlamentu w siódmym miesiącu 2024 roku? Czy Pakt Senacki cały czas utrzymuje swoją...

Raport – sondaż parlamentarny OGB – 04.2024

Jak wyglądałyby ławy sejmowe na podstawie sondażu parlamentarnego przeprowadzonego w dniach 3-5 kwietnia? Kto zajmuje pozycję lidera i które ugrupowania uzyskałyby większość? Sprawdzamy, jaki...

Raport – sondaż parlamentarny OGB – 02.2024

Jak wyglądałyby ławy sejmowe na podstawie sondażu parlamentarnego przeprowadzonego w dniach 12-15 lutego? Kto zajmuje pozycję lidera i które ugrupowania uzyskałyby większość? Sprawdzamy, jaki...