Liderzy poparcia w Polsce – luty 2021

Autor: OGB Pro 9 lutego 2021

W najnowszym rankingu przygotowanym przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zapytaliśmy Polaków, czy popierają działania 10 najważniejszych polityków w kraju, liderów partii, Prezydenta i Premiera. Kto cieszy się największym poparciem?

Top 5 polityków z najwyższym poparciem

Ranking polityków cieszących się największym poparciem otwiera Szymon Hołownia, popiera go ponad 43% Polaków. 

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu plasuje się Rafał Trzaskowski, to pierwszy raz w naszym rankingu, gdy dwóch polityków opozycyjnych jest na samym szczycie stawki. Rafała Trzaskowskiego popiera 37,4% Polaków.

Dopiero na trzecim miejscu znajduje się Prezydent Andrzej Duda z poparciem 28,3%  Polaków, to mniej więcej tyle ile w naszym badaniu chce głosować na PiS w wyborach do Sejmu. Na kolejnych miejscach znajdują się Premier Mateusz Morawiecki z poparciem 25,2% oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (19,5%).

Liderzy poparcia w Polsce (luty 2021)

  • S. Hołownia
  • R. Trzaskowski
  • A. Duda
  • M. Morawiecki
  • W. Kosiniak-Kamysz

Chcesz poznać pełen ranking poparcia uwzględniający dziesięciu kluczowych polityków polskiej sceny politycznej? Sprawdzić, kto cieszy się najmniejszym poparciem, a także poznać zestawienia poparcia ze względu na poglądy, popierane partie, czy wielkość miejscowości?  

Rozpocznij 14-dniowy okres próbny w OGB Pro i zapoznaj się z artykułem i raportem dostępnym wyłącznie dla abonentów.

Ranking Poparcia Polityków – luty 2021

W najnowszym rankingu przygotowanym przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zapytaliśmy Polaków, czy popierają działania 10 najważniejszych polityków w kraju, liderów partii, Prezydenta i Premiera. Kto jest liderem poparcia, a kogo działania najbardziej przeszkadzają wyborcom?

Czytasz ten artykuł w ramach darmowego dostępu. Aby uzyskać więcej treści, analiz, badań i raportów - zarejestruj się i sprawdź 2 tygodniowy okres próbny.

Unikalne poszerzone sondaże i badania, przygotowywane specjalnie dla StanPolityki.pl przez IBSP
Prognozy podziału mandatów do Sejmu, Senatu, Europarlamentu
Raporty specjalne, rankingi miast oraz rankingi prezydentów
Cykliczny newsletter w wersji polskiej i angielskiej oraz indywidualny dostęp do sondaży i prognoz przed ich publikacją
Dostęp do wszystkich aktualnych i archiwalnych analiz StanPolityki.pl
Sesje Q&A dotyczące polityki ogólnopolskiej

Przeczytaj także

Nowa prognoza do Senatu (09.2023)

Na 24 dni przed wyborami prezentujemy naszą najnowszą prognozę do Senatu przygotowaną według nowego modelu. Czy Pakt Senacki może być pewny wygranej? Wszystko wskazuje...

Prognoza parlamentarna (09.2023)

Najnowsza prognoza parlamentarna StanPolityki.pl już jest! Sprawdzamy nie tylko wyniki i podział mandatów, ale też prognozujemy, gdzie może pojawić się kolejny mandat do Sejmu...

Prognoza do Sejmu (09.2023)

Najnowsza prognoza do Sejm StanPolityki.pl już jest! Sprawdzamy nie tylko wyniki i podział mandatów, ale też prognozujemy, gdzie może pojawić się kolejny mandat do...

Sondaż parlamentarny IBSP (09.2023)

Jak wyglądałyby ławy sejmowe na podstawie sondażu parlamentarnego Instytutu Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl przeprowadzonego w dniach 7-11 września? Czy Prawo i Sprawiedliwość nadal...