Dla kogo II tura? Sondaż IBSP dla StanPolityki.pl

Autor: Stan Polityki 28 czerwca 2020

Na chwilę po zakończeniu ciszy wyborczej publikujemy sondaż dotyczący II tury wyborów prezydenckich, która odbędzie się za dwa tygodnie.

Sondaż IBSP i prognoza StanPolityki.pl najlepsze

Jak pokazuje ranking opublikowany na stronie SprawdzamySondaze.pl, oparty o wyniki exit poll opublikowane o godz. 21:00 najdokładniejszym sondażem prezydenckim był sondaż IBSP dla StanPolityki.pl zrealizowany w dniach 25-26.06 z błędem łącznym 3.46 p.p.

II tura dla Rafała Trzaskowskiego

W tym sondażu (uaktualnionym o wyniki exit poll) zapytaliśmy również o drugą turę wyborów. W II turze wyborów prezydenckich, z przewagą 2,98 p.p. zwycięży kandydat PO — Rafał Trzaskowski. Rafał Trzaskowski może liczyć na 51,49% przy 48,51% dla obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy.

Dane zawarte w artykule pochodzą z:

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 25-26.06.2020 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę N=1092 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane wg GUS). Inny kandydat: 1,14%. Dane po uwzględnieniu zdecydowanych wyborców.

Przeczytaj także

Podsumowanie prognozy II tury

Wybory wygrał Andrzej Duda, a nie Rafał Trzaskowski, jak przewidywaliśmy w naszej prognozie, dlatego warto napisać kilka słów wyjaśnienia.

Prognoza II tury za granicą

To jak potoczy się II tura 12 lipca, w dużej mierze zależy też od tego, jak zagłosują Polacy mieszkający za granicą. Dla którego z...

Sondaż IBSP dla StanPolityki.pl najdokładniejszy

Jak pokazują rankingi SprawdzamySondaże.pl, to właśnie prezydencki sondaż IBSP (Ogólnopolska Grupa Badawcza) dla StanPolityki.pl okazał się najdokładniejszym badaniem z błędem łącznym 3,72 p.p. Jak...