Dla kogo II tura? Sondaż IBSP dla StanPolityki.pl

Autor: Stan Polityki 28 czerwca 2020

Na chwilę po zakończeniu ciszy wyborczej publikujemy sondaż dotyczący II tury wyborów prezydenckich, która odbędzie się za dwa tygodnie.

Sondaż IBSP i prognoza StanPolityki.pl najlepsze

Jak pokazuje ranking opublikowany na stronie SprawdzamySondaze.pl, oparty o wyniki exit poll opublikowane o godz. 21:00 najdokładniejszym sondażem prezydenckim był sondaż IBSP dla StanPolityki.pl zrealizowany w dniach 25-26.06 z błędem łącznym 3.46 p.p.

II tura dla Rafała Trzaskowskiego

W tym sondażu (uaktualnionym o wyniki exit poll) zapytaliśmy również o drugą turę wyborów. W II turze wyborów prezydenckich, z przewagą 2,98 p.p. zwycięży kandydat PO — Rafał Trzaskowski. Rafał Trzaskowski może liczyć na 51,49% przy 48,51% dla obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy.

Dane zawarte w artykule pochodzą z:

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 25-26.06.2020 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę N=1092 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane wg GUS). Inny kandydat: 1,14%. Dane po uwzględnieniu zdecydowanych wyborców.

Przeczytaj także

Podsumowanie prognozy II tury

Wybory wygrał Andrzej Duda, a nie Rafał Trzaskowski, jak przewidywaliśmy w naszej prognozie, dlatego warto napisać kilka słów wyjaśnienia.

Prognoza II tury za granicą

To jak potoczy się II tura 12 lipca, w dużej mierze zależy też od tego, jak zagłosują Polacy mieszkający za granicą. Dla którego z...