Exit Poll OGB Pro – artykuł otwarty

Autor: OGB Pro 15 października 2023

Która partia będzie mogła cieszyć się ze zwycięstwa w wyborach parlamentarnych? Czy Pakt Senacki po raz kolejny zdobędzie przewagę w Senacie? A które zagadnienia najbardziej elektryzują wyborców? I jak mieszkańcy województw odnoszą się do kluczowych tematów w regionie? Śledź relację StanPolityki.pl od 21:00!

21:00
MAMY WYNIKI

 

PiS wygrywa! Według badania Exit Poll OGB, partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała wynik 33,5%. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,4%, a podium zamyka Trzecia Droga – 13,9%. Za nią uplasowała się Nowa Lewica (9,8%) i Konfederacja (7,7%). Progu wyborczego nie przekroczyły ugrupowania – Bezpartyjni Samorządowcy, Polska Jest Jedna i inne komitety.

21:10
MAMY WYNIKI

Prawo i Sprawiedliwość według badania Exit Poll OGB zdobyłoby 178 mandatów, a Koalicja Obywatelska 155. Trzecia Droga według badania wprowadziłaby 63 posłów, a Konfederacja 25. W Sejmie znalazłoby się też 38 posłów Nowej Lewicy. Ostatnie miejsce w Sejmie zająłby przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej.

21:50 

Mamy wyniki do Senatu dla województwa mazowieckiego i wielkopolskiego!

22:30

 

Pierwsze pytanie Key Issue dodane na Story Wall! Znamy wyniki! 

 

W badaniu Exit Poll zadaliśmy respondentom pytania, które mogą dać odpowiedź na pytanie, czym kierowali się w podczas dzisiejszego głosowania. Zadawaliśmy zarówno pytania ogólnopolskie, jak i dotyczące najważniejszych spraw w województwach.

23:00

Według badania Exit Poll OGB, w województwie wielkopolskim nie ma żadnego pewnego okręgu, w którym wygrałoby  Prawo i Sprawiedliwość. Za to Koalicja Obywatelska wygrywa w okegu nr 88, nr 89, nr 90, nr 91, nr 94 i nr 95.

23: 10

Podczas badania Exit Poll OGB, zadaliśmy również pytanie o to jakich wyborcy oczekują relacji pomiędzy Polską i Unią Europejską.

23:15

Gdyby Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło wynik wyższy o 2 p.p., w stosunku do naszego badania Exit Poll, to nawet ten wynik nie zagwarantowałby im większości w ewentualnej koalicji z Konfederacją.

11:30

Przed nami kolejny emocjonujący dzień! Starujemy z drugim dniem omawiania wyników wyborczych na Stan Polityki.pl!

 

14:45

 

Co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku godzin? Najważniejsza informacja, którą przekazaliśmy podczas Poniedziałku Wyborczego dotyczy dotychczasowego wyniku Paktu Senackiego, który uzyskał już 51 mandatów w Early Latte Pollu OGB. Oznacza, to że po raz drugi zdobył większość w Senacie!

Przeczytaj także

Podsumowanie badania Exit Poll OGB

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Dzięki temu wiemy już, kto został wybrany do Sejmu oraz Senatu, a tym samym to...

Nowa prognoza do Senatu (09.2023)

Na 24 dni przed wyborami prezentujemy naszą najnowszą prognozę do Senatu przygotowaną według nowego modelu. Czy Pakt Senacki może być pewny wygranej? Wszystko wskazuje...

Ranking Poparcia Polityków (09.2023)

W najnowszym rankingu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zmiany spowodowane kampanią wyborczą. Kto jest dziś najpopularniejszym politykiem w Polsce, a komu rośnie grono...

Sondaż parlamentarny IBSP (09.2023)

Jak wyglądałyby ławy sejmowe na podstawie sondażu parlamentarnego Instytutu Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl przeprowadzonego w dniach 7-11 września? Czy Prawo i Sprawiedliwość nadal...