Badamy stan polityki w Polsce

Autor: Stan Polityki 29 marca 2019

Nowy portal stanpolityki.pl to jedyny w Polsce serwis zajmujący się polityką ogólnopolską opierający się wyłącznie na badaniach i analizach. Dokładamy szczególnej staranności, aby sondaże oraz komentarze naszych ekspertów bazowały na rzetelnych danych, gromadzonych przez Instytut Badań Spraw Publicznych, będący częścią nagradzanej za trafne prognozy Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

Nasze motywacje

Głównym celem stanpolityki.pl jest mówienie o polityce przez pryzmat badań, danych i fachowych analiz. Dzięki współpracy z Instytutem Badań Spraw Publicznych sprawdzamy jak w skali całego kraju oraz w poszczególnych jego regionach kształtują się preferencje, poglądy i opinie Polaków. Prowadzimy ranking poparcia najważniejszych osób publicznych i na bieżąco monitorujemy zmiany zachodzące w polskiej polityce. Chcemy, aby mówiąc o polityce, większą uwagę poświęcano faktom, rzetelnym analizom i obiektywnym komentarzom, dlatego publikowane przez nas artykuły opieramy na badaniach, sondażach i prognozach.

Co znajduje się na stronie?

Portal stanpolityki.pl to przede wszystkim dane i sondaże. Z myślą o zbliżających się wyborach do PE w zakładce “eurowybory” prognozujemy która partia ma szanse na  zwycięstwo, kto zostanie europosłem i jak rozłożą się mandaty pomiędzy poszczególne okręgi w majowych wyborach. Sprawdzamy, kto ma szanse na zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych i prezydenckich.  Przyglądamy się też skłonnościom politycznym Polaków i ich zmianom w czasie, analizujemy strukturę wyborców polskich partii i poznajemy motywacje wyborcze.

Na stanpolityki.pl badamy także poparcie dla osób publicznych w Polsce. Na podstawie zebranych danych wiemy, która z kluczowych postaci w państwie cieszy się największym poparciem, kto nie budzi zaufania wśród wyborców, oraz jaka jest rozpoznawalność poszczególnych polityków.

Co dalej?

W najbliższym czasie na portalu pojawić się będą kolejne analizy dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nie zabraknie analiz dotyczących preferencji Polaków w kwestii członkostwa w Unii Europejskiej, oczekiwań względem kandydatów startujących w wyborach oraz pomysłów na rozwoju naszej polityki zagranicznej. Sprawdzimy, jaki stosunek mają Polacy do wprowadzenia w Polsce waluty euro oraz czy widzą korzyści wynikające z przynależności do Unii.

W późniejszym okresie więcej uwagi poświęcimy polityce krajowej. Zgodnie z kalendarzem wyborczym skupimy się na wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Będziemy dostarczać naszym czytelnikom interesujących danych i badań. Zajmiemy się kwestią zmian preferencji politycznych, aktualnymi trendami oraz problemami społecznymi. Chcemy, by stanpolityki.pl stał się przestrzenią obiektywnej analizy polskiej polityki na podstawie rzetelnych danych, badań i faktów.

Przeczytaj także

PiS może już nigdy nie odzyskać Senatu?

Opozycja a dokładniej “Pakt Senacki” w ostatnich wyborach “wygrała” z PiS w 61 na 100 okręgów wyborczych. Taki obraz wyłania się, gdy porównamy łączny...

Płaca minimalna – kogo kusi PiS

Czy propozycja podniesienia płacy minimalnej to był ruch, który miał przekonać do PiS nowych wyborców, czy może zmobilizować tych, których partia rządząca już ma?...

Bój o Senat

W nadchodzących wyborach głównym polem rywalizacji PO i PiS może być Senat. Czy możliwa jest wygrana opozycji do Senatu? Ile okręgów jest “w grze”?...